Atrakcje


Cisza, spokój oraz życzliwość gospodarzy to tylko niektóre z zalet naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Przez cały rok zapraszamy do nas miłośników sportu. Bogactwo okolicznych lasów i polnych dróżek sprzyja uprawianiu turystyki, więc amatorom jazdy na rowerach, nordic walkingu czy tradycyjnych spacerów proponujemy skorzystanie z możliwości wypożyczenia rowerów, lub piesze zwiedzanie okolicy z przewodnikiem.


Od wczesnej wiosny do jesieni z przyjemnością powitamy kajakarzy, mierzących się z niełatwą Łupawą, pomożemy w organizacji spływu a po całodziennych zmaganiach z rzeką zapewnimy smaczną biesiadę i nocleg.

Serdecznie zapraszamy także wędkarzy, którzy na pewno nie omieszkają sprawdzić swoich umiejętności na wijącej się 20 metrów od gospodarstwa Łupawie, zaliczanej do jednej z najczystszych rzek Polski, czy też na położonych nieco dalej stawach należących do PZW.

Miłośnikom wędkarstwa morskiego proponujemy wyjazdy na połowy dorsza do pobliskiej Łeby.

Zapraszamy również myśliwych, dla których nasze gospodarstwo stanowi doskonałą bazę wypadową w okoliczne, pełne zwierzyny lasy.

Zimą proponujemy Państwu odrobinę „białego szaleństwa”, gdyż względu na ukształtowanie terenu okolica naszego gospodarstwa jest znakomitym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego oraz do jazdy na sankach.

 


Warto zobaczyć
Wieś Damno to miejsce, gdzie można obejrzeć kilka ciekawych obiektów historycznych. Należy do nich przede wszystkim neogotycki kościół parafialny z 1878 r., klasycystyczny budynek dawnego dworu Artura von Livoniusa, zbudowany około połowy XIX wieku i przebudowany w latach 1937-40 a także budynek oberży pochodzący z początków XX wieku.

Około 500 m od naszego gospodarstwa znajdują się również fragmenty grodziska łużyckiego datowane na wiek X.


Tylko 20 minut jazdy samochodem dzieli Państwa od Słupska, w którym warto zobaczyć Zamek Książat Pomorskich, gdzie znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego z największą na świecie kolekcją obrazów Witkacego, odbudowany Spichlerz Richtera, Baszta Czarownic, czy Ratusz. Jest tu rownież wiele pięknych kościołów z XIII i XIV wieku.

Bliskie sąsiedztwo miejscowości nadmorskich stwarza możliwość odwiedzenia takich wyjątkowych miejsc jak Słowiński Park Krajobrazowy, ruchome wydmy, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach czy Łeba oraz wielu innych.